Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

aroma del libro

Ρίγος -Maggie Stiefvater (Βιβλίο 1ο)
Βιβλιοαπόψεις, Ξένη Λογοτεχνία, Σειρές
Παναγιώτα Γκουτζουρέλα

Η πρώτη ερώτηση που σχηματίστηκε στο υποσυνείδητό μου, μόλις διασταυρώθηκαν οι δρόμοι μας ήταν: “Γιατί επέλεξα να διαβάσω αυτό το βιβλίο;”

Όταν το πρωτοείδα, στη βιτρίνα, ακόμα, ενός βιβλιοπωλείου, μου άρεσε το εξώφυλλο. Κλασική περίπτωση κεραυνοβόλου έρωτα! Μυστηριώδες, λιτό. Ακόμη και ο τίτλος; Σπαρτιάτικος. Μια και μόνο λέξη. Ρίγος! Και τι λέξη!!!!!Ανατριχιαστική… Πότε η σχέση μας έγινε πραγματικότητα; Διαβάζοντας την περιγραφή στο οπισθόφυλλο, σιγουρεύτηκα πως είναι το επόμενο βιβλίο που θέλω να διαβάσω.

Σύνοψη: Ένα αγόρι σώζει ένα κορίτσι. Το κορίτσι ερωτεύεται το αγόρι. Και ζήσανε αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα....Όχι σε αυτό το μυθιστόρημα! Το αγόρι δεν είναι απλά ένα αγόρι. Και το ευτυχισμένο τέλος, όπως το φανταζόμαστε τουλάχιστον, δεν το συναντάμε σε αυτό το βιβλίο. Απλά είναι διαφορετικό. Εδώ, κόλλησα για τα καλά!

Διαβάστε περισσότερα στο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Τρόποι Κοινοποίησης:
URL:
BBCode:
HTML: